Boh je svetlo - choďme v svetle

Autor: Matej Otčenáš | 7.5.2014 o 15:58 | (upravené 7.5.2014 o 17:24) Karma článku: 7,41 | Prečítané:  401x

Toto je zvesť, ktorú sme od neho počuli a ohlasujeme vám: Boh je svetlo a nieto v ňom nijakej tmy. Ak hovoríme, že s ním máme spoločenstvo, ale chodíme v tme, klameme a nekonáme, čo je pravda. Ale ak chodíme vo svetle, ako on je vo svetle, máme spoločenstvo medzi sebou a krv Ježiša, jeho Syna, nás očisťuje od každého hriechu.Ak hovoríme, že sme bez hriechu, klameme sami seba a nieto v nás pravdy.Ale ak vyznávame svoje hriechy, on je verný a spravodlivý: Odpustí nám hriechy a očistí nás od všetkej neprávosti. Ak hovoríme, že sme nezhrešili, jeho robíme klamárom a jeho slovo nie je v nás. 1. jána 1, 5-10

Svetlo - Šoldov zaniknutá osadaSvetlo - Šoldov zaniknutá osadaMatej Otčenáš

Táto kapitola ma veľmi obvinila. Uvedomujem si však že som v posledný čas chodil v tme. Písané však je: Boh je svetlo a niet v ňom nijakej tmy. Áno Boh je svetlo. Ale čo ja? Aké svetlo ukazujem pred druhými ľuďmi?

Vyhlasujem že som kresťan ale chodím v tme. Je mi smutno. Ale táto kapitola od 9. verša má pre mňa veľký význam. Ak vyznávame svoje hriechy, On je verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy. A práve toto je na tom krásne. Hoci si uvedomujem do akej špiny som sa až dostal, mám nádej a vieru. Boh mi to odpúšťa, lebo za mňa umrel na kríži a spasil ma. Som rád že Boh mi dáva uvedomovať si aké hriechy pácham. Lebo sa píše v tejto kapitole: Ak si neuvedomojume svoje hriechy Boha robíme klamárom a Jeho slovo v nás neprebýva.

Dnes som začal písať moje každodenné prežívanie s Bibliou, je to môj začiatok písania aj týchto blogov. Verím že Boh mi ukáže aj cez toto nové veci. Chcem ale ísť ďalej a nasledovať Krista. Aj keď som už dlhú dobu kráčal v tme a veľa zlých vecí s na mňa nalepilo, potrebujem to zmeniť.

Zapamätajme si: Boh je svetlo - choďme v svetle.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?